علت های آبگیری نکردن صحیح ماشین لباسشویی چیست؟

تحریریه بلاگ

در این مطلب قصد داریم به برخی از دلایل ایجاد اختلال در فرایند آبگیری اشاره کنیم که شما هم میتوانید به راحتی میتوانید از آن ها جلوگیری کنید یا بعضی از آن ها را رفع کنید.

شیرآب ورودی:

یکی از عواملی که ممکن است باعث اختلال در فرایند آبگیری ماشین لباسشویی شما شود شیرهای ورودی آب هستند. اگر شما هم دچار این مشکل هستید ابتدا بهتر است شیر های ورودی آب را چک کنید.اطمینان حاصل کنید که شیر های آب باز هستند و آب داخل شیرها وجود دارد.برای اینکار شیر هارا از ماشین لباسشویی جدا کنید و داخل ظرفی شیر هارا باز کنید تا از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل کنید.

شیلنگ های ورودی آب:

گاهی اوقات پیچ خوردن شیر های ماشین لباسشویی در پشت دستگاه باعث اختلال در جریان آب و بروز مشکل در فرایند آبگیری میشود.شیلنگ هارا چک کنید.

فیلتر ورودی ماشین لباسشویی:

در پشت دستگاه شما در قسمت شیر های ورودی آب یک فیلتر وجود دارد که از ورود آشغال،رسوبات و خوردگی های لوله کشی آب جلوگیری میکند. برای تمیز کردن این فیلتر باید شلنگ های ورودی آب را از ماشین لباسشویی باز کنید و فیلتر ها را به آرامی بیرون بکشید و کاملا تمییز کنید.

کثیف بودن جا پودری:

آب بعد از رد شدن از شیر برقی به جاپودری میرسد و از آنجا به حالت اسپری یا دوش حمام (سوراخ های ریز ) وارد جا پودری می شود اگر این سوراخ ها کیپ شوند فشار آب داخل جاپودری بسیار کم و یا قطع می شود. برای حل این مشکل مخزن کشویی جاپودری را خارج کنید و با یک فرچه داخل مخزن اصلی جاپودری را تمیز کنید.

خرابی شیربرقی:

خرابی شیر برقی یکی دیگر از علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی است.
آب پس از خروج از شیر ورودی به شیلنگ سپس به شیر برقی می‌رسد و سپس به داخل ماشین لباسشویی انتقال می‌یابد ولی اگر این قطعه با مشکل رو به رو شود لباسشویی آبگیری نمی‌کند و البته باید بگویم که شیر برقی اجازه ورود آب را نمی‌دهد.

از دیگر دلایل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی کم بودن فشار آب است.
شیر آب ماشین لباسشویی برای آبگیری به حداقل ۲۰ psi فشار آب نیاز دارد و اگر کمتر از این مقدار باشد نمی‌تواند آبگیری کند.