چگونه بوی نامطبوع یخچال را از بین ببریم؟

تحریریه بلاگ

با این چند روش ساده برای همیشه از شر بوی نامطبوع یخچال راحت میشوید

یکی از مشکلات رایج در استفاده از یخچال فریزر ها پدید آمدن  بوی نامطبوع ناشی از نگهداری مواد غذایی مختلف در درون ان هاست. حتما برای شما نیز پیش امده است که برای بالابردن مدت زمان نگهداری از بعضی مواد غذایی ناچار به قرار دادن ان ها درون یخچال شده اید مخصوصا مواد غذایی از قبیل سیر و پیاز و ….

این بوی ناخوشایند ممکن است به بقیه موادغذایی داخل یخچال نیز نفوذ کنند و باعث از بین رفتن اشتهای شما شوند.اولین راه از بین بردن این بوی بد تمیز کردن مرتب یخچال است. اما راه های دیگری هم برای این کار وجود دارد که در ادامه به برخی از ان ها میپردازیم:

جوش شیرین:

استفاده از جوش شیرین یکی از موثر ترین و ارزان ترین راه های از بین بردن بوی نامطبوع یخچال و فریزر است. برای استفاده از این روش ابتدا مواد غذایی فاسد یا درحال فاسد شدن را از یخچال خود خارج کنید سپس یک پیاله یا لیوان را از جوش شیرین پر کنید و در گوشه ای از یخچال فریزر خود قرار دهید.

لیمو:

لیمو یکی دیگر از راه های از بین بردن بوی نامطبوع یخچال و ایجاد رایحه ای خوشایند در ان است. برای استفاده از این روش یک لیمو را به چهار قسمت تقسیم کنید و در طبقات مختلف یخچال قرار دهید و اجازه دهید که به مدت چند روز درون یخچال فریزرتان بماند. توجه داشته باشید که در استفاده از این روش باید لیموها را هفته ای یکبار تعویض کنید.

سرکه:

طریقه استفاده از سرکه نیز مانند جوش شیرین است اما باید توجه کنید که مقدار کم تری را نسبت به جوش شیرین استفاده کنید.(نصف لیوان یا کم تر)

سیب زمینی:

سیب زمینی را پوست کنید و داخل یخچال قرار دهید توجه کنید که هر۲-۳ روز ان ها را تعویض کنید تا زمانی که بوی نامطبوع یخچال رفع شود.

قهوه:

نگهداری قهوه در یک فنجان یا ظرف سرامیکی به مدت چند روز در یخچال سبب از بین رفتن بوی نامطبوع ان میشود.

آرد جو:

مشابه قهوه نگهداری آرد جو در یخچال سبب از بین بردن بوی نامطبوع یخچال میشود.

ذغال:

ذغال ماده ای بسیار موثر برای از بین بردن بوی یخچال است. کافی است دمای یخچال را کمی پایین بیاورید و کاسه ای پودر ذغال را درون یخچال قرار دهید و اجازه دهید تا درب یخچال به مدت سه روز بسته بماند تا از شر تمام بوهای ناخوشایند خلاص شوید.

مزیت این روش در این است که شما میتوانید دوباره پودر ذغال را استفاده کنید کافی است ان را به مدت ۲۰ دقیقه درون فر قرار دهید تا خاصیت خود را بازیابی کند.

سایر نکات برای از بین بردن بوی نامطبوع یخچال:

سعی کنید مرتب یخچال خود را تمیز کنید.(برای تمیز کردن یخچال از محلول اب و جوش شیرین یا اب و سرکه استفاده کنید)

برای گذاشتن موادغذایی در یخچال از ظروف در دار استفاده کنید

در صورت ریختن مواد غذایی مصرفیتان به روی طبقات یخچال ، فورا آن را با استفاده از یک دستمال مرطوب و یا با استفاده از محلول سرکه سفید تمیز کنید.

مواد غذایی تاریخ گذشته و یا در معرض خراب شدگی را از یخچال خود خارج کنید.